Blog

August, september, oktoober- kolm kärbest ühe hoobiga

August, september, oktoober- kolm kärbest ühe hoobiga

Aeg on läinud kuidagi nii kiiresti, et pole jõudnud siia kirja panema mida huvitavat on köögis toimunud. Eks üks suur põhjus on see, et oleme olnud suhteliselt kiire elotempo peal ja pigem vaadanud, et saaks õhtusöök lauale ja mida uut katsetada.

Alustuseks võib öelda, et käisime kiirvisiidil Kreetal augustis. Nagu ikka sõime kõhu täis head ja paremat, külastasime oma oliivitehast ja nautisime sooja ilma. Lisaks kolasime mööda keraamikakülasid, et leida oliiviõli tarvis kanne, mida meilt küsitakse. Valik on üleval Facebookis, sealt leiab ka oliivipuust lõikelauad.

Kooliaasta alguse puhul sai tehtud torti. Poisid valisid taaskord ise välja, ja leppisid kokku ühes tordis, mis on šokolaadi ja marjadega. Kui päris aus olla, siis ma enam ei mäleta millist põhjaretsepti ma kasutasin- igaljuhul kook oli hea 😀

Tehast külastades vaatasime üle ka uue tootevaliku, tõin koju kaasa uued oliivid. Uue pakendiga ja kivideta, kuid lisatud on õli, et oliivid ära ei kuivaks. Kodust köögiviljad, juust ja oliivid Kreetalt ja maitsev salat valmis ongi.

Mis sügise juures alati tore on, seened! Taaskord sai käidud metsas, mõned kukeseened ja puravikud koju toodud. Kartulipuder ja kukeseenekaste, nomm-nomm. Lisaks ka üks kukeseene kiirsupp.

No ei saa me ilma koogita, ploomipuu tuli tühjaks korjata, sest koerad sõid liialt puuviljasuhkurt sisse ja paisusid siin. Minu lemmik on hapuploomikook!

Tegelikult saabki kokkuvõtvalt öelda, et uusi retsepte rohkem polegi olnud. Nagu ikka erinevad pastad, wokid, risottod, läätsesupid jne on leidnud tee meie lauale- vanad, head, äraproovitud retseptid.

Categories

No Comments

Leave a Reply