Kokamajandus

Midagi magusat, midagi soolast, midagi väga head...
Magus

Šokolaaditorti suure Š-tähega

Eile üks otsustas, et ta ikkagi läheb lasteaeda. Mul ei olnud plaan peale eriolukorra lõppu teda sinna saata enne sügist… Aga kui laps nõuab.

Aga kui lapsele tuleb lisaks meelde, et ta ju ei saanud sõpradele sünnipäev puhul torti viia, siis peab ema kööki tottama ja muffineid tegema. Hommikul 7:30 ärkama, et muffinitele vastavalt soovile valge šokolaadiga kreem teha. Aga kui on hommik ja suurusehullustus, siis tuleb kreemi nii palju, et on vaja õhtul lisaks tort ka teha, et see kreem ära kasutada.

Taigen:

230g võid

400g suhkurt

1tl vaniljepastat

2 muna

370g 10% hapukoort

270g nisujahu

100g kakaod

2 tl küpsetuspulbrit

1tl soola

Vahusta või ja suhkur heledaks vahuks, lisa ükshaaval munad ja sega, seejärel lisa vanilje ja hapukoort ja sega korralikult läbi.

Teises kausis sega omavahel kuivained: jahu, kakao, küpsetuspulber ja sool. Sega kolmes jaos kuivained taignasse.

Jaota taigen kaheks, küpseta 24cm koogivormiga eelsoojendatud ahjus 180 kraadiga 25-30 minutit. Tõsta restile jahtuma põhjad.

Šokolaadikreem:

175g valget šokolaadi

175g tumedat šokolaadi

500g tuhksuhkurt

350g võid

Näpuotsaga soola

0.5tl vaniljepastat

Vahusta toasoe või suhkruga heledaks vahuks, mina lasin KitchenAidil u 10 minutit vispeldada. Seejärel lisa sool ja vaniljepasta.

Sulata ühes anumas valge šokolaad ja teises tume šokolaad. Kasutasin mikrolaineahju sulatusprogrammi ja aegajalt segasin šokolaadi. Lase šokolaadi jahtuda.

Jaga vahustatud või kaheks osaks, ühele osale sega sisse aeglaselt niristades valge šokolaad. Kui on enam-vähem segunenud, siis löö uuesti suuremal kiirusel vahtu, u 2 minutit. Teise osaga käitu samamoodi, kuid kasuta selleks siis alles jäänud tumedat šokolaadi. Pane kreemid kas erinevatesse pritskottidesse või ühte kotti üks kreem ühte äärde ja teine teise äärde.

Pane tordi alusele natuke kreemi, et tort püsiks paigal. Seejärel tõsta alusele üks küpsetatud põhi. Laota pea pool kreemi st põhjale. Pane peale teine küpsetatud põhi ja kaunista ülejäänud kreemiga tort. Lase tordil natukene kapis taheneda, muidu tahavad kihid üksteises pealt maha libises.

 

 

Leave a Reply